Oferuję wydruk na papierze jadalnym lub na masie cukrowej formacie A4 z WŁASNEGO ZDJĘCIA po wcześniejszej mojej akceptacji. 

Ważne, aby podesłane zdjęcie było wysokiej jakości, wydruk na papierze jadalnym traci na jakości. Nieco inaczej jest z wydrukiem na masie cukrowej, ten jest zdecydowanie ładniejszy, ale niestety droższy.  Inny jest też sposób  nakładania na tort (ciasto).  Grafikę drukuję w formie 1:1 (niezmienionej w przesłanym rozmiarze zamawiającego. Płatność w całości przed wydrukiem. 


Parę słów o zaletach, wadach i sposobie użycia:
Papier jadalny czyli wydruk na opłatku ma zupełnie inną  konsystencje niż tradycyjny wigilijny opłatek, są elastyczne i niełamliwe. Można go też dociąć do porządanego kształtu. Ponoć choć tego sama nie wypróbowałam można go upiec z surowym ciastem np. szarlotką lub babeczką jak również można go zamrozić z ciastem oczywiście, bo sam wydruk jest niewrażliwy na warunki przechowywania.  Najlepiej położyć go na torcie maślanym lub na usztywnionej bitej śmietanie na krótko przed podaniem lub na kilkanaście godzin (papier jadalny nabiera wilgotności od ciasta i się zmarszczy po czym po długim czasie się wyprostuje. Nie wyrównuje on też nierówności ciasta na który został położony. 
Masa cukrowa czyli wydruk na masie cukrowej konsystencją przypomina cieniutko rozwałkowany marcepan lub masę cukrową do obkładania tortów. Wydruk na masie jest na specjalnym plastykowym podkładzie, który koniecznie trzeba zdjąć przed nałożeniem na tort. Przechowywać trzeba w szczelnym woreczku foliowym bo inaczej się wysuszy i będzie się kruszyć. Zaletą  jest dobra jakość wydruku i że można z powodzeniem dociąć do porządanego kształtu. Pięknie układa się na torcie i maskuje drobne nierówności. Bardzo łatwo się kroi, wystarczy 15 minut aby nawilżał i był gotowy do krojenia. Jest idealny do ustrojenia tortów pokrytych masą cukrową lub marcepanem. Niestety nie można go mrozić. 
W internecie jest dużo filmików pokazujących jak nakładać te produkty, choć  myślę że na tyle dokładnie przybliżyłam zagadnienie, że nie będą potrzebne. :) 

 

 
 

Make a free website with Yola